Dňa 19.12.2017 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Zúčastnili sa ho žiaci 2. – 7. roč. , ktorí recitovali slovenské povesti.  V 1. kategórii  (2. a 3. roč.) sa na 1. mieste umiestnila Timea Haásová (II.B), na 2.mieste Dominika Mandáková (II.A) a na 3. mieste skončil Daniel Dorinský (II.C). V 2. kategórii zvíťazila Petra Blunárová (V.C)a z druhého miesta sa radoval Max Fraštia (V.B). V 3. kategórii vyhrala Sarah Kalinová (VII.A), 2. miesto obsadila Vanesa Uríčová (VII.A) a na treťom mieste sa umiestnila Kvetka Lenhartová (VII.A). Všetci boli za svoj umelecký výkon odmenení diplomami a knihami. Víťazi jednotlivých kategórií postúpili do okresného kola, ktoré sa bude konať v januári v Žiline.

Šaliansky Maťko

Každoročne sa naša škola zapája do kampane Červené stužky – Kampaň boja proti AIDS rôznymi aktivitami – príhovor do školského rozhlasu, nástenka, nosenie červenej stužky, premietanie filmu Dobrí Anjeli, „živá červená stužka“, ...

Tento rok bol škole udelený diplom za účasť v jedenástom ročníku kampane.

Ing. Katarína Jasenovcová – koordinátor kampane pre ZŠ Lipová 2, Rajec

Červené stužky

Na pôde školy sme v tento predvianočný čas privítali rodičov, starých rodičov, priateľov a známych, ktorí prišli podporiť školu kúpou výrobkov a prác našich žiakov.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Vianočná burza II.stupeň - 14.12.2017

Už tradične sa na našej škole koná v predvianočnom čase školské kolo biologickej olympiády pre žiakov 8. a 9. ročníka – teda žiakov v kategórii C.

Nebolo tomu inak ani tento školský rok. V piatok 15.12.2017 sa 20 ôsmakov a deviatakov zúčastnilo na tohtoročnom školskom kole a pokúsilo sa úspešne riešiť náročné úlohy. Veľkej väčšine súťažiacich sa to podarilo.

Najlepšie výsledky a 1. miesto si vybojovala Lívia Frištiková, žiačka VIII.C triedy – dosiahla 91,3 % úspešnosť a  na 2. mieste skončila Mária Žideková z IX.C, ktorá dosiahla 88,7% úspešnosť.

Obom žiačkam srdečne gratulujeme a zároveň držíme palce na okresnom kole!

Biologická olympiáda