Naša škola sa netají tým, že podporuje nové formy a metódy vo vzdelávaní. Každoročne majú učitelia možnosť vniesť do svojej práce zážitkovosť, záujem, radosť z poznávania. Pohľad na deti, ktoré učenie baví, dokážu spolupracovať, hľadať riešenie a vytvoriť niečo nové, je odmenou pre každého učiteľa. Jedným z takýchto foriem výučby je projektové vyučovanie, ktoré vo IV.A triede  prebehlo v spolupráci s neziskovou organizáciou Edulab a portálom www.kozmix.sk. Okrem využívania poznatkov z prírodovedy žiaci predviedli svoju šikovnosť v čítaní s porozumením, dramatizácii, anglickom jazyku, matematike, výtvarnej výchove a hudobnej výchove. Cieľom projektového vyučovania bolo, okrem získavania poznatkov, naučiť sa chrániť svoje životné prostredie. Výstupy projektu žiaci prezentovali pred spolužiakmi, učiteľmi a rodičmi.

Misia modrá planéta

V rámci témy Život v obci v predmete vlastiveda sa uskutočnila beseda s príslušníkmi štátnej polície. Žiaci boli informovaní o náročnej a zodpovednej práci polície. Venovali sa ochrane občanov a ich majetku, ochrane majetku mesta, ochrane zvierat, výtržníctvu, dopravnej výchove, šikanovaniu nielen v škole, ale aj v bežnom živote a kyberšikanovaniu. Žiaci sa zároveň naučili, čo majú robiť v prípade, že sú oni alebo niekto v ich okolí v ohrození.

Beseda s príslušníkmi štátnej polície

Po výborných skúsenostiach s plaveckým výcvikom v druhom a treťom ročníku sa žiaci 4.ročníka rozhodli v tejto aktivite pokračovať. Zmysluplne využili voľný čas po vyučovaní a zdokonaľovali svoj plavecký štýl, vytrvalosť, zodpovednosť za seba aj druhých. Výcvik prebiehal pod vedením inštruktorov plávania plaveckej školy Nereus v Mestskej krytej plavárni Žilina.

Plavecký výcvik 4. ročník