V dňoch 7.11 – 9.11.2017 absolvovali všetky triedy 5. a 7. ročníka našej školy úžasnú exkurziu do TV JOJ, ktorá sa všetkým veľmi páčila.

Naši žiaci mali možnosť vidieť ako a kde sa pripravujú ich obľúbené programy – napr. televízne noviny, predpoveď  počasia, Inkognito, Všetko čo mám rád, Súdna sieň a iné. Dohromady mali možnosť navštíviť 9 rôznych štúdií a dozvedieť sa niečo o výrobe týchto programov.

Na ich podnetné otázky dostali fundované odpovede od milej sprievodkyne, ktorá ich oboznámila so všetkým, čo ich zaujímalo. Musíme však skonštatovať, že ani naši žiaci sa nedali zahanbiť vo vedomostiach – najmä čo sa týkalo špeciálnych efektov využívaných napr. pri výrobe aktuálnej predpovede počasia, čo nás veľmi teší.

V ďalšej časti exkurzie žiakov čakala prehliadka nášho hlavného mesta resp. jeho hlavných dominánt. Žiaci mali možnosť vidieť vežu Kamzík, pamätník Slavín, Bratislavský hrad, prístav, viaceré mosty na Dunaji a i.

Dúfame a veríme, že naša exkurzia splnila očakávania všetkých detí.

Exkurzia TV JOJ - 5. a 7.ročník

Dňa 17.11. 2017 sa uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády.Súťažilo sa v dvoch kategóriách.V kategórií mladších žiskov kategória  B sa zúčastnilo 18 žiakov, žiaci 8. a 9. ročníka kategória A súťažili vo dvojiciach a bolo ich 24.Víťazi postupujú do okresného kola 30.11.2017 v Žiline.

Technická olympiáda

„Dáte si šálkučaju?“ A nie len takého obyčajného.

Dňa 27. 10. 2017, v upršaný, chladný piatok sme sa rozhodli, že si priblížime kultúru Veľkej Británie. Pripravili sme si teplý, voňavý anglický čaj so všetkým, čo k tomu patrí. V tomto období sa žiaci VII. ročníka na hodinách anglického jazyka oboznamujú s jedlom a nápojmi, typickými pre Veľkú Britániu. Ale poznáte to! „Lepšie je raz zažiť, ako stokrát počuť.“ Žiaci ochutnali anglický čierny čaj s mliekom, a taktiež aj originálnu nátierku Marmite, privezenú priamo z Anglicka. Neznáma bola pre nich aj chuť Peanut butter, takzvaného arašidového masla, ktoré je v anglických rodinách veľmi obľúbené.

Ich chuťové poháriky spočiatku zažili mierny šok, ale podľa výrazov tváre, môžete posúdiť sami, že „Tea time“ sa vydaril. Veríme, že praktické ukážky zo života angličanov spestria hodiny anglického jazyka aj do budúcna.

Mgr. Alena Muchová

„Would you like a cup of tea?“

Dňa 24.11.2017 sa uskutočnila súťaž pre záujemcov o astronómiu ASTROSTOP. Sarah Kalinová a Peter Kocúr vzorne reprezentovali našu školu. Sarah Kalinová dosiahla pekné 9. miesto.

Astrostop

Dňa 24.11. 2017 sa uskutočnila matematická súťaž GvoBoj na Gymnáziu Veľká Okružná, Žilina. Bola to súťaž družstiev z okresu Žilina. Naše družstvo sa v silnej konkurencii umiestnilo na peknom 3.mieste,získali diplomy, medaily a vecné ceny.

Karolína Vráblová-VIII.B

Roman Jánoš – VIII.C

Martin Lenhart-IX.A

Marek Galia- IX.C

Gvoboj

Dňa 30.11.2017 sa uskutočnilo okresné  kolo Technickej olympiády.Súťažilo sa v dvoch kategóriách.V kategórií mladších žiakov- kategória  B sa zúčastnil Jakub Škorvánek a reprezentoval našu školu, žiaci 8. a 9. ročníka- kategória A súťažili vo dvojiciach a Karolína Vráblová a Kristína Vríčanová z 8.B získali prvé miesto a budú našu školu reprezentovať na krajskom kole Technickej olympiády.

Technická olympiáda - okresné kolo

Milí rodičia, starí rodičia, priatelia a známi!

Druhý stupeň základnej  školy Lipová 2 Vás pozýva na Vianočnú burzu, ktorá sa uskutoční 14.12.2017 (štvrtok) o 15:00  v školskej jedálni.

Srdečne Vás pozývame!

Príďte si vychutnať predvianočnú atmosféru a podporiť školu kúpou výrobkov našich žiakov.

Vianočná burza

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vianoce