23.5.2017 sa uskutočnil XVIII. ročník regionálnej súťaže Škrábikov Rajec v prednese duchovnej poézie a prózy.

V silnej konkurencii 14 škôl sme získali nasledovné umiestnenia:

1. kategória: poézia: Andrej Bujný, III.C – 2. miesto

Mgr. L. Žuffová

1. kategória: próza: Klára Blunárová, III.A – 3. miesto

Mgr. M. Orlinská

2. kategória: poézia: Max Fraštia, IV.B – 2. miesto

Mgr. Jana Paulinyová

3. kategória: poézia: Terézia Verešová, VII.B – 3. miesto

Mgr. Magdaléna Kobrtková

3. kategória: próza: Vanesa Uríčová, VI. A – 1. miesto

Mgr. Vladislava Hojová

3. kategória: próza: Sarah Kalinová, VI. A – 3. miesto

Mgr. Vladislava Hojová

Zapísala: Jana Paulinyová a Magdaléna Kobrtková

Škrábikov Rajec

Je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. A práve takto sa na našej škole vyučuje jedna z najabstraktnejších prírodných vied - chémia.

Žiaci 6. - 9. ročníka, pred očami rodičov a učiteľov , prezentovali mnohé zábavné pokusy na školskej chemickej šou, ktorá sa konala dňa 13.6.2017, menovite: Emma-Zuzana Cyprichová (6. C), Lucia Ďurecová (9. A), Nela Fraštiová (9.A), Andrej Gaňa (7. B), Petra Kumančíková (7. B), Simona Kurucová (7. C), Anna Pekarová (6. C), Tamara Pekarová (7. B), Patrik Poljaček (7. B), Dominika Puterová (7. B), Terézia Verešová (7. B), Kristína Vríčanová (7. B) a Mária Žideková (8. C).

Ďakujeme zúčastneným žiakom našej školy za vynikajúce výkony a rovnako ich rodičom za podporu.

Mgr. Anna Pekarová

Chemická šou

3. júna 2017 o 9.00 hod. sa v Mestskej športovej hale v Považskej Bystrici uskutočnil POVAŽSKOBYSTRICKÝ POHÁR V DISKOTANCOCH, O POHÁR PRIMÁTOTRA MESTA. Súťaž je pre tanečníkov neregistrovaných v STO IDO, je určená žiakom základných a stredných škôl, členom amatérskych tanečných krúžkov, súborov, ale i jednotlivcom. Súťažilo sa v tanečných disciplínach Hip-hop, Break dance, Disko a Show tanec.

Našu školu reprezentovali žiaci 1. stupňa ZŠ:

Alexandra  Galovičová, Sofia Hyclová, Dominika Mandáková, Natália Kubalová,  Sandra Žideková, Denisa Parišková, Vanessa Zorvanová, Michaela Kubalová (1.ročník)

Karin Škubáková, Laura Jarošová, Emma Galovičová, Jakub Zorvan, Tamara Jakubská (2.ročník)

Viktória Šuhajdová, Natália Dúbravková, Viktória Vataman, Klára Blunárová, Emma Baránková, Alexandra Straňanková (3.ročník)

Súťažili v disciplínach disko mini formácie, open choreografie mini formácie  a disko sólo, kde Emma Baránková získala 2.miesto.

Žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a víťazke blahoželáme.

Marcela Orlinská

Považskobystrický pohár v diskotancoch