9.-12. mája mali naši žiaci možnosť vidieť zbierku hmyzu zo sveta i zo Slovenska. Svojich prekrásnych 4000 exemplárov prišiel predstaviť p. Igor Badura zo Žiliny. Zároveň ponúkol aj pútavé rozprávanie zo svojej 60 ročnej praxe a odborné výklady

Výstava hmyzu

Žiaci III.A sa zapojili do projektu, ktorého cieľom bolo nenásilnou a pútavou formou rozvíjať finančnú gramotnosť u mladších žiakov. Projekt bol vytvorený podľa Národného štandardu finančnej gramotnosti. Základ tvorila tvorivá hra Naše mesto. Žiaci rozdelení do tímov plnili rôzne aktivity, úlohy a interaktívne cvičenia, za ktoré získavali finančné odmenu v podobe fiktívnej meny. Za získanú sumu nakupovali stavebný materiál (kocky) pre vytvorenie svojho sídliska. Jednotlivé budovy a ich rozmiestnenie na sídlisku vopred naplánovali a zakreslili. Zvíťazil tím, ktorý získal najviac kociek.  Ich odmenou bola možnosť navrhnúť centrum mesta. Svoju prácu v projekte prezentovali pred spolužiakmi. Od autora projektu, ktorým je Nezisková organizácia EDULAB a jej partnerov, žiaci získali certifikáty a stali sa malými finančníkmi.

Malá finančná akadémia

Život v úli, ako vzniká med, prečo sú včely nenahraditeľné , ako sa stať včelárom .......
Vo štvrtok 11. mája sa uskutočnil Deň včely, ktorý ponúkli členovia OZ Tilia
a včelári ZO Slovenského zväzu včelárov v Rajci. Pre školákov bol pripravený