Dňa 25.4.2017 sa v Žiline uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii D – t.j. pre žiakov 6. a 7. ročníka, ktorého sa tradične zúčastnili aj naši žiaci a to opäť úspešne.

Najlepšie umiestnenie z našich žiačok získala Vanesa Uríčová zo 6.A, ktorá obsadila úžasné 2. miesto. Krásne tretie miesto si vybojovala šiestačka Kvetoslava Lenhartová, tiež zo 6.A.

A nesklamala ani Lívia Frištiková zo 7.C, ktorá vybojovala tiež výborné 4. miesto.

Všetkým trom srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj do budúcna.

Biologická olympiáda - okresné kolo

Výsledky okresného kola 7.2. v Žiline. Tohto kola sa zúčastňujú všetky školy v okrese Žilina.

Kategória G-  5. ročník (81 žiakov):

8.   Denis Kavec  5.A

17. Simona Mihalcová   5.A

37. Nina Zajačková   5.A

Úspešní riešitelia : 10

Kategória  F-  6-7. ročník (70 žiakov):

4.   Karolína Vráblová     7.B

21. Sarah Kalinová  6.A

Úspešní riešitelia : 7

Kategória  E-  8-9. ročník (80 žiakov):

1.   Martin Lenhart   8.A

18. Mária Žideková 8.C

Úspešní riešitelia : 8

Výsledky krajského kola Geografickej olympiády (26.4. 2017)

Kategória  F-  6-7. ročník:

Karolína Vráblová  (7.B) – 9. miesto

Kategória  E-  8-9. ročník:

Martin Lenhart  (8.A) – 9. miesto

Geografická olympiáda

Dňa 21. Apríla sa na našej škole uskutočnilo tradičné“ jarné upratovanie“ pri príležitosti celosvetového dňa Zeme. Žiaci prvého stupňa navštívili kotolňu na sídlisku Sever, zberný dvor a zúčastnili sa aj premietania filmov s ekologickými témami v spolupráci s mestským kultúrnym strediskom.                                                                                                                                                                      Žiaci druhého stupňa sa spolu s učiteľmi  pustili do zbierania odpadu priamo v uliciach Rajca, ale aj v jeho okolí. Podarilo sa nám vyčistiť okolie kúpaliska, polikliniky aj Tesca. Bolo nás vidieť aj na sídlisku Sever, na futbalovom ihrisku, ale aj na Skotni a Vojtovej. Spoločne sme vyzbierali niekoľko desiatok vriec odpadu  a nepotrebného materiálu. Naša škola je hrdá na to, že je zakladateľom myšlienky dňa Zeme v Rajci a takto aspoň trocha prispievame k zlepšeniu životného prostredia v našom meste.

Deň Zeme

25.4.2017 sa v Krajskej  knižnici v Žiline uskutočnilo krajské    kolo astronomickej súťaže Čo vieš o hviezdach.Z našej školy sa ho zúčastnila Sarah Kalinová.V silnej konkurencii obsadila pekné šieste miesto v prvej kategórií.

Ing. Alena Luptáková

Čo vieš o hviezdach

21.4.2017 sa  na   Gymnáziu VO v  Žiline uskutočnilo okresné kolo  matematickej  súťaže GvoBoj  - súťaž družstiev. Z našej školy sa ho zúčastnili 2 družstvá.

1. družstvo:                                            2.družstvo

Viktoria Uhliariková IX.B                     Roman Jánoš VII.C

Richard Večerík IX.A                            Karolína Vráblová VII.B

Kristína Balážová IX.C                          Martin Lenhart VIII.A

Dominika Tomčíková VIII.B                 Daniel Španik VIII.B

1.družstvo obsadilo 7.miesto a 2. družstvo 9.miesto

Mgr.Jana Lukaniaková

Gvoboj - okresné kolo

4.4.2017 sa  na Mestskom úrade v  Žiline uskutočnilo okresné kolo  matematickej  olympiády .

Z našej školy sa ho zúčastnili Pavol Piala a Lukáš Úradník VI.C, Karolína Vráblová VII.B a Roman Jánoš VII.C . Umiestnenie bolo nasledovné:

Lukáš Úradník zo VI.C   13-miesto

Karolína Vráblová VII.B 17.miesto

Mgr.Jana Lukaniaková

Matematická olympiáda - okresné kolo

Naša škola sa zapojila do projektu s názvom Moja prvá škola. Súčasťou je portál Kozmix.sk, ktorý ponúka lekcie, animácie a digitálne cvičenia súvisiace s výučbou na 1. stupni ZŠ. Každý zapojený učiteľ si mohol vybrať z ponuky 11 interaktívnych projektov, zrealizovať ho so žiakmi a vytvoriť materiál, ktorý žiaci predstavili spolužiakom. Učitelia vytvorili on-line materiál, ktorý zachytával tie najlepšie aktivity a výstupy z vybraného projektu. Odmenou bola možnosť zúčastniť sa na Bádateľskej konferencii a získať pre svoju školu Triedu 21. storočia. Žiaci III.A sa rozhodli pre projekt Aj zvieratá komunikujú, v ktorom získavali informácie o starostlivosti o domáce zvieratá prostredníctvom dotazníka od obyvateľov mesta v slovenskom a anglickom jazyku, informácie spracovali a vyhodnotili. Výsledkom činnosti bolo vytvorenie pravidiel správania sa k domácim zvieratám v slovenskom a anglickom jazyku. Svoju prácu prezentovali pred spolužiakmi. Naučili sa pracovať v tíme, spolupracovať a rozvíjali svoje prezentačné schopnosti.

Moja prvá škola