Dňa 10. februára 2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo chemickej olympiády. Zúčastnili sa ho 4 žiaci z 8. ročníka a 7 žiaci z 9. ročníka.

Prvé miesto obsadila Lucia Ďurecová z IX.A, ktorá zároveň postúpila do okresného kola chemickej olympiády. Na druhom mieste sa umiestnila Mária Žideková z VIII.C.

Dňa 23. marca 2017 sa v ZŠ V. Javorku v Žiline uskutočnilo okresné kolo chemickej olympiády. Lucka Ďurecová  sa vďaka svojim vynikajúcim teoretickým a praktickým znalostiam z oblasti prírodovedného vzdelávania umiestnila v prvej desiatke najlepších prác a zároveň sa stala úspešnou riešiteľkou.

Lucke srdečne gratulujeme a ostatným riešiteľom želáme aj naďalej veľa úspechov v ďalších ročníkoch chemických olympiád.

Mgr. Anna Pekarová

Chemická olympiáda

V dňoch 6. až 8.  marca 2016 našu školu navštívila animátorka Zuzana Žilinčíková, ktorá v rámci projektu "Chceme vedieť nemecky" prezentovala nemčinu ako vhodný druhý cudzí jazyk. Žiaci 3. až 6. ročníkov zažili vyučovaciu hodinu, na ktorej sa hravou formou oboznamovali novým cudzím  jazykom. Hrali sa rôzne hry, v rámci ktorých sa naučili prvé nemecké slovíčka, či vypĺňali pracovné listy a oboznamovali sa s prvými nemeckými vetami. Naučili sa napríklad predstaviť a  pozdraviť sa.  Hodina strávená s animátorkou nemčiny bola nielen zábavná, ale najmä poučná.

Chceme vedieť nemecky

Školské kolo HK

Poézia

1/ Max Fraštia – IV.B

2/ Laura Jarošová – II.B

3/ Andrej Bujný – III.A , Nina Bolvanová – III.C

4/ Marcel Cep – IV.B

Próza

1/ Petra Blunárová – IV.A

2/ Viktória Galová – III.A

3/ Benjamín Rybárik – III.A , Naďa Mária Šimeková – III.C

4/ Nina Mária Bellanová – II.A

Okresné kolo

2. miesto – Petra Blunárová – IV.A

Hviezdoslavov Kubín

Školské kolo v kategórii D – teda pre žiakov 6. a 7. ročníka sa tento rok na našej škole uskutočnilo 7.3.2017. Zúčastnilo sa ho celkovo 23 žiakov, ktorí sa nezľakli náročných úloh a zabojovali o víťazstvo. To, že v našej škole sú naozaj šikovní žiaci, dokazuje aj fakt, že z  počtu 23 súťažiacich bolo úspešných až 20 riešiteľov olympiády.

Najlepší výsledok – s úspešnosťou 91,7 % dosiahla Lívia Frištiková, žiačka VII.C triedy. Na druhom mieste s úspešnosťou 88,0 % sa umiestnila Vanesa Uríčová zo VI.A triedy a  tretie miesto obsadila Kvetoslava Lenhartovátiež zo VI.A, ktorá dosiahla úspešnosť 85,5 %.

Všetkým riešiteľom biologickej olympiády srdečne gratulujeme a zároveň prajeme dievčatám na prvých troch miestach veľa šťastia na okresnom kole olympiády v apríli.

Biologická olympiáda