Fašiangy turíce, veľiká  noc idze, gdo nemá kožúška tomu zima buje.

Keby nám neboli fašiangy skončeli, boli by sme boli celí rok veselí.

Už je po fašiangoch, aj po šeckej kráse, už sa bucha ze všú navrch hlave pase.

Takéto a podobné piesne sa niesli chodbami a triedami našej školy v piatok 24. februára.  Už tradične si pripomíname tento starodávny zvyk, ako inak tancom, spevom, koláčmi a samozrejme maskami. Tento rok sa o fašiangovú náladu na našej škole postarali dievčatá a chlapci zo VII. C, VIII. A, IX. B a IX.C. Masky všetkých zabávali, dievčatá krásne spievali, jednoducho fašiangová nálada ako má byť.

Pozrieť si môžete dve videoukážky z akcie:

Video1

Video2

Fašiangy

Jeden z najpeknejších kútov Slovenska - Vysoké Tatry bol pre našu školu miestom lyžiarskeho výcviku 2016 / 2017. Prekrásne exteriéry , nostalgický hotel Morava , slnečné počasie, upravené svahy s dostatkom snehu. To bola ideálna kombinácia pre žiakov 8. ročníka a pedagogických zamestnancov. Veľmi vydarený lyžiarsky výcvik absolvovali so žiakmi p.uč. Ľ. Majerčiak, p. uč. J. Veselá, p. uč. M. Šupka.

Lyžiarsky výcvik

20.12.2016 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v prednese povestí pod názvom Šaliansky Maťko. Zúčastnilo sa ho 11 žiakov 3. – 7. ročníka. Prehľad najúspešnejších:

1. kategória (2. – 3. roč.):  3. miesto – Andrej Bujný, III. C

2. kategória (4. – 5. roč.):  1. miesto – Max Fraštia, IV. B

2. miesto – Petra Blunárová, IV. A

3. miesto – Simona Mihalcová, V. A

Natália Vandlíčková, V. A

3. kategória (6. – 7. roč.):  1. miesto – Vanesa Uríčová, VI. A

2. miesto – Kvetoslava Lenhartová, VI. A

Sarah Kalinová, VI. A

3. miesto – Petra Hromadová, VI. A

Dňa 20.1.2017nás obaja najúspešnejší recitátori reprezentovali na okresnom kole tejto súťaže. Max Fraštia obsadil krásne 2. miesto a Vanese Uríčovej porota udelila čestné uznanie.

Šaliansky Maťko

Školský rok 2016/2017 bol ministerstvom školstva vyhlásený za Rok čitateľskej gramotnosti. Okrem aktivít podporujúcich čítanie s porozumením priamo vo vyučovacom procese sa učitelia a žiaci zapájajú do rôznych súťaží, ktoré žiakov k čítaniu motivujú. Úlohou žiakov v súťaži Čitateľský oriešok bolo odpovedať na otázky k príbehom a nakresliť obrázok, v ktorom sa príbehy spoja.

Vybrané obrázky sú zverejnené na Facebooku RAABE, kde je možné za obrázky hlasovať.

Hlasujú žiaci, učitelia, rodičia aj iná široká verejnosť.

Kresba s najväčším počtom „lajkov“ získa samostatné ocenenie. Prosíme Vás o podporu našej žiačky Anett Macákovej (IV.A).

Hlasujte za jej ilustráciu na :

Ďakujeme.

Čitateľský oriešok