Na našej škole sa dňa 23. 01. 2017(pondelok) konala Biblická olympiáda školského kola,ktorej sa zúčastnilo 13 žiakov zo siedmych, ôsmych a deviatich ročníkov. Prvý štyria žiaci sa v marci zúčastnia Dekanátneho (Okresného) kola Biblickej olympiády,

ktoré sa bude konať v Pastoračnom centre v Rajci.

Na prvom mieste sa umiestnila Mária Žideková z VIII. C,

na druhom mieste sa umiestnila Lenka Kurucová zo VII.A,

na treťom mieste Ivana Remencová z IX.B a tiež na

rovnakom treťom mieste s rovnakým počtom bodov sa umiestnila Dominika Puterová zo VII.B

Mgr. Milan Jánoš

Biblická olympiáda

Dňa 9.12.2016 prebiehalo v chemickej učebni našej školy školské kolo II. ročníka súťaže „Objavujeme čaro chémie“ za prítomnosti odbornej komisie, ktorej členmi boli:

Ing. Katarína Jasenovcová, Ing. Martina Fraštiová a Mgr. Anna Pekarová.

Výhercami školského kola 2. ročníka súťaže "Objavujeme čaro chémie" sa stali:

I. kategória - dvojica žiakov: Samuel Majoroš a Ján Úradník, trieda 7.A

II. kategória - Mária Žideková, trieda 8.C

III. kategória - Stanislav Daňo, trieda 9.A

Ich práce boli ďalej zaradené do celoslovenského kola. Celkovo bolo do 2. ročníka Objavujeme čaro chémie zaradených spolu 75 prác z celého Slovenska, ktoré spĺňali postupové kritériá. Z nich 29 prác bolo v I. kategórii, 23 prác v II. kategórii a 23 prác v III. kategórii.

Dňa 3.2.2017 prebiehalo slávnostné udeľovanie diplomov, ako aj čestných uznaní na 5. národnej konferencii učiteľov chémie v Banskej Bystrici pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Ing. Andreja Kisku.

Márii Židekovej udelila odborná porota na čele s RNDr. Helenou Vicenovou (autorkou učebníc chémie pre ZŠ a predsedníčkou ZUCH) 3. miesto v II. kategórii celoslovenského kola súťaže Objavujeme čaro chémie za pokus „Ako zapáliť kahan bez zápaliek.“

Samuelovi Majorošovi, Jánovi Úradníkovi a Stanislavovi Daňovi boli za ich chemické pokusy udelené čestné uznania.

Objavujeme čaro chémie

Dňa 2. 2. 2017 naša žiačka Karolína Vráblová zo VII.B  reprezentovala našu školu na Krajskom kole Technickej olympiády v Martine. Umiestnila sa na prvom mieste v kategórii B a bude reprezentovať našu školu na Celoslovenskom kole, ktoré sa bude konať v máji.

Budeme jej držať palce.

Mgr. Milan Jánoš

Technická olympiáda - krajské kolo

Žiadame rodičov aby vyplnené Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane priniesli do školy – kancelária tajomníčky školy, alebo triedny učiteľ ( nemusia ho priniesť na Daňový úrad) .

Fyzické a právnické osoby: V Daňovom priznaní sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane.

Údaje ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť :

IČO : 37900706, právna forma : nadácia , Obchodné meno : Nadácia Spoločne pre región

Sídlo : Framborská , Číslo : 12 , PSČ : 010 01 ,

Obec : Žilina , Suma v EUR = 2% zo zaplatenej dane

Žiadame rodičov , ktorí si podávajú daňové priznanie , aby do školy priniesli kópiu  daňového priznania . Bez toho nebude platba identifikovaná . Ďakujeme.

Formulár na stahnutie

2% z dane

10. januára sa uskutočnil tradičný karneval pre všetkých žiakov našej školy.

Žiaci prvého stupňa si pripravili pestré masky a veselo si zatancovali .

Starší žiaci síce toľko masiek nemali, ale o to viac si schuti zaskákali na

diskotéke. Ďakujeme Združeniu rodičov pri našej škole za organizáciu celého podujatia.

Karneval