V novembri sa žiaci druhého stupňa zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže iBOBOR.

Medzi 921 súťažných škôl nechýbala ani tá naša. Žiaci si zmerali svoje sily s 62 981 súťažiacimi.

Z našej školy sa zapojilo 90 žiakov, úspešní boli:

Karolína Vráblová 7. B  (75 bodov z 80)

Roman Jánoš 7.C ( 73,34 bodov)

Martin Lenhart 8.A ( 65,34 bodov)

Michaela Dietrichová 9.B (64,01 bodov)

Filip Straňanek 7.B ( 63,01 bodov)

Peter Pohanka 7.A ( 62,68 bodov)

Viktória Uhliariková 9.B (61,35 bodov)

Petra Halková 7.C (56,02 bodov)

Patrik Jančúch 7.A (56,02 bodov)

Erik Nemček 7.B (52,02 bodov)

Patrik Poľjaček 7.B (50,69 bodov)

Marek Martinec 9.C ( 50,69 bodov)

Žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

Informatická súťaž iBobor

Tento školský rok sa 30. 11. 2016 naša škola prvýkrát zúčastnila ASTROSTOPU, astronomickej súťaže. Náročná súťaž preverila nielen vedomosti našich žiakov, ale aj ich rýchlosť, pohotovosť, schopnosť rýchlo a dobre sa rozhodnúť. V silnej konkurencii minuloročných víťazov a účastníkov súťaže sa naši žiaci výborne umiestnili a reprezentovali našu školu:

Sarah Kalinová, VI. A, 11. miesto a Adam Ličko, IX. A, 6. miesto.

Ing. Alena Luptáková

Astronomická súťaž Astrostop

Dňa 2.12.2016 sa na Gymnáziu Veľká okružná v Žiline konala matematická súťaž družstiev. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení:

Dominika Tomčíková- 8.C

Viktória Uhliriková 9.B

Kristína Balážová 9.C

Richard Večerík 9.A

Do súťaže sa  zapojilo 39 družstiev ( boli medzi nimi aj žiaci osemročných gymnázií a žiaci zo špeciálnych tried pre nadaných žiakov).

Aj v tejto veľkej konkurencii sa naši žiaci nestratili a obsadili veľmi pekné 8. miesto.

PaedDr. Mária  Žuchová

Matematická súťaž GVOBOJ

Dňa 1. 12. 2016 sa naši traja žiaci zúčastnili Okresného kola Technickej olympiády v Žiline, v dielňach Dopravnej akadémie Žilina. Z umiestnenia našich žiakov môžeme byť mimoriadne spokojní.

Karolína Vráblová zo VII. B triedy bola ešte úspešnejšia ako minulý rok. Tento rok získala prvé miesto vo svojej kategórii a bude reprezentovať našu školu na Krajskom kole Technickej olympiády 2. 2. 2017 v Martine.

Nováčikovia súťaže: Martin Lenhart z VIII.A a Daniel Špánik z VIII. B získali  4. miesto vo svojej kategórii, od tretieho miesta ich delili len 4 body.

Ing. Alena Luptáková

Okresného kola Technickej olympiády

Dňa 5.12.2016 sa uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. Zúčastnilo sa ho 32 žiakov 6. – 9. ročníka. Prehľad ocenených žiakov:

Kategória F (6. roč.): 1. Sarah Kalinová, VI.A  2. Petra Hromadová, VI.A  3. Jakub Škorvánek, VI.C

Kategória E (7. roč.): 1. Lívia Frištiková, VII.C  2. Karolína Vráblová, VII.B  3. Andrej Gaňa, VII.B

Kategória D (8. roč.):  1. Marek Galia, VIII.C  2. Henrieta Janigová, VIII.C  3. Marek Miškovský, VIII.C

Kategória C (9. roč.):  1. Matej Škorvánek, IX.C  2. Terézia Čerňanská, IX.A  3. Nela Fraštiová, IX.A

Prví dvaja žiaci z každej kategórie nás budú reprezentovať na okresnom kole, ktoré sa uskutoční 14.2.2017 v Žiline. Držíme im palce.

Dejepisná olympiáda

Dňa 13.12.2016 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Biologickej olympiády v kategórii C – pre žiakov 8. a 9. ročníka, ktorého sa zúčastnilo 17 ôsmakov a deviatakov, ktorí sa popasovali s náročnými úlohami.

Najlepšie výsledky a 1. miesto si vybojovala Henrieta Janigová, žiačka VIII.C triedy,  na 2. mieste skončila Mária Žideková, tiež  z VIII.C.

Gratulujeme a zároveň obom držíme palce na okresnom kole!

Biologická olympiáda