Archív  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Dňa 23.11.2016 sa konal 6. ročník festivalu mladých talentov našej školy. V tomto ročníku sme privítali hostí zo ZŠ a MŠ Kamenná Poruba. Propozície súťaže dostali triedni učitelia a žiaci k nahliadnutiu mesiac pred začiatkom súťaže. Mali možnosť sa rozhodnúť o účasti alebo prekonzultovať kritériá hodnotenia. Súťažiacich hodnotili pedagogickí zamestnanci školy, ktorí majú skúsenosti s organizovaním súťaží a pracovali alebo pracujú priamo v oblastiach , ktoré hodnotili. Úloha porotcov je vždy náročná , ale zvíťaziť môžu len tí najlepší. A ako porota rozhodla?

Kategória - hra na hudobnom nástroji: Sofia Pauková z III.B – hra na klavíri

Kategória – spev: Alexandra Rajtárová z V.C

Kategória – tanec (skupiny): Country tanec  (kolektív I.C)  pod vedením p. uč. Moniky Muchovej

Kategória – tanec (duo): Simona Jánošíková, Sofia Koláriková zo ZŠ s MŠ Kamenná Poruba

Kategória – hudobno-pohybová show: Mariša (Matúš Veselý , Samuel Halko , Dominika Harantová) z II.A pod vedením p.uč. Zuzany Kováčikovej

Kategória – športová a rytmická zostava: švihadlá (Dominika Šuhajdová, Klára Blunárová) z III.A pod vedením p. uč. Marcely Orlinskej

Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru a úžasné výkony. Nezvíťaziť neznamená prehrať, ale pokúsiť sa zlepšiť svoj výkon, čo vyplýva z kritérií osobnostného a sociálneho rozvoja zahrnutého vo vzdelávacom programe našej školy. Preto sa tešíme na ďalší ročník a veríme, že bude opäť plný úžasných nápadov a výkonov. Poďakovanie patrí všetkým učiteľom, ktorí si našli čas a venovali sa príprave svojich žiakov. Mgr. Marcela Orlinská

Minitalent

Dňa 11. 11. 2016 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády. Celkovo sa jej zúčastnilo 33 žiakov. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách:

A – dvojice z 8. a 9. ročníka, najúspešnejšia dvojica Adam Hulín a Martin Lenhart z 8. A, obidvaja budú 1. 12. 2016 reprezentovať našu školu na okresnom kole Technickej olympiády.

B – zo žiakov 7. a 8. ročníka bola najúspešnejšia Karolína Vráblová zo 7. B triedy, tiež postupuje na okresné kolo Technickej olympiády.

19.11. 2016                         Ing, Alena Luptáková

Technická olympiáda

15. 11. 2016 deviataci Romana Balážová, Viktória Uhliariková a Ivan Bohucký úspešne reprezentovali našu školu ZŠ Lipová 2 Rajec na akcii DOD „Zručnosti pre úspech“. Túto vydarenú akciu organizuje Dopravná akadémia Žilina v priestoroch svojich dielní na Košickej ulici v Žiline. Všetky družstvá si vyskúšali svoje manuálne zručnosti, rýchlosť, postreh, šikovnosť, schopnosť spolupráce, obratnosť v konkurencii 20 škôl. Naša škola sa tejto akcie zúčastnila už druhý krát. Oproti ostatným školám sme mali družstvo zmiešané s prevahou dievčat, ostatné školy reprezentovali chlapčenské družstvá. I v tejto veľkej konkurencii sa naši žiaci nestratili, so cťou našu školu reprezentovali a možno im táto akcia pomohla aj v ich budúcej profesijnej orientácii.

19. 11. 2016                                 Ing. Alena Luptáková

Zručnosti pre úspech

V piatok 18.11.2016 sa v školskej jedálni konala slávnostná imatrikulácia prvákov. Boli pre nich pripravené rôzne zábavné aktivity v ktorých museli preukázať svoju šikovnosť. Poďakovanie za organizáciu patrí Združeniu rodičov školy a účinkujúcim starším spolužiakom, ktoré celé podujatie moderovali.

Imatrikulácia prvákov

Milí rodičia, starí rodičia, priatelia a známi!

Druhý stupeň základnej  školy Lipová 2 Vás pozýva na Vianočnú burzu, ktorá sa uskutoční 12.12.2016 (pondelok) o 15:30  v školskej jedálni.

Srdečne Vás pozývame!

Príďte si vychutnať predvianočnú atmosféru a podporiť školu kúpou výrobkov našich žiakov.

Vianočná burza