Archív  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

V piatok 29.mája 2015 sa 25 vybraných žiakov zo IV.A a IV.B triedy zúčastnilo na športovej akcii Parádny deň 7 alebo Športom ku šťastiu. Akciu pripravilo Športové gymnázium na Rosinskej ceste v Žiline. Myšlienkou tejto akcie bolo spoločné súťaženie a prežitie príjemného dopoludnia zdravých detí s hendikepovanými. Bohatý kultúrny program dopĺňali atraktívne športové disciplíny a súťaž o najkrajšie tričko. V tejto súťaži vyhrali tričká, ktoré si štvrtáci  vyrobili  na Krúžku šikovných rúk 2. miesto.  Z cien, ktoré získali a z obrovského plyšového psíka Punťa,  mali neopísateľnú radosť.

Parádny deň 7

Dňa 5.6.2015 sa žiaci 2. stupňa zúčastnili hodiny dejepisu naživo, ktorú si pre nich pripravila šermiarsko-divadelná skupina VIA HISTORICA. V náučnom programe s názvom "Cesta slovenskou históriou" sa žiaci mohli oboznámiť s dejinami našich predkov od Samovej ríše, Veľkej Moravy, cez tatárske a turecké vpády na Slovensko až po obdobie stavovských povstaní a Juraja Jánošíka.

Hodina dejepisu naživo

Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy sa zapojili do tradičného „májového“ zberu papiera.Recyklovaním sa šetria lesy, znižuje sa znečisťovanie ovzdušia a vodných tokov. Spoločne sa nám podarilo nazbierať viac ako 9 000 kg tejto vzácnej druhotnej suroviny. Najviac papiera zo všetkých tried priniesli žiaci III.A triedy.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom, rodičom, starým rodičom a priateľom školy, ktorí sa zberu zúčastnili.

Zber papiera

Vo štvrtok 18.júna mali žiaci našej školy možnosť vidieť na školskom dvore naživo ukážku  príslušníkov Policajného zboru SR, ktorí predviedli výcvik služobných psov.

Ukážka výcviku služobných psov